SPORT, 18 Nëntor 2022, 23:15

Dy ditë para Botërorit, Benzema nuk po stërvitet me Francën

Dy ditë para Botërorit, Benzema nuk po stërvitet me Francën

Ankth te Kombëtarja e Francës, dy ditë para nisjes së kompeticionit më të rëndësishëm për kombëtaret, Kupa e Botes “Katar 2022”.

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është duke hasur probleme fizike dhe së fundmi nuk është stërvitur me ekipin.

Për pasojë, pritet që sulmuesi mos të jetë i gatshëm në ndeshjen hapëse të “Gjeleva” ndaj Australisë, më 22 nëntor.

Botërori i këtij viti do mbahet mend gjatë, për shkak të periudhës kohore, dhe se shumë yje të kombëtareve nuk janë pjesë, shkak i lëndimeve të shumta.