SPORT, 19 Nëntor 2022, 09:29

I tha xheloz, Runi "shigjetë" Kristiano Ronaldos: Leo Mesi është më i miri në botë!

I tha xheloz, Runi "shigjetë" Kristiano Ronaldos: Leo Mesi

Uejn Runi u është “përgjigjur” sulmeve të ish-shokut të skuadrës, Kristiano Ronaldo se ai e kritikon pasi është xheloz ndaj tij, duke thënë se Lionel Mesi është më i miri në botë dhe ai do ta udhëheqë Argjentinën drejt trofeut të Kupës së Botës në Katar.

“Për mua Argjentina është favoritja. Ndryshe nga 2018, ata kanë shumë lojtarë të mirë rreth Mesit si Martinez, Paredes, De Pol dhe sigurisht Di Maria.

Triumfi në Kupën e Amerikës vitin e shkuar i ka dhënë besim skuadrës dhe ka larguar disi presionin. Edhe klima u shkon për shtat.

Të gjithë kanë pikëpamje të ndryshme mbi Mesin dhe Ronaldon, por unë e kam thënë shumë herë se Mesi është më i miri”, tha ish-sulmuesi i Junajtid.