SPORT, 18 Nëntor 2022, 22:21

Propozimi i çuditshëm i mbrojtësit holandez për bashkëshorten, e bind që të lindë përpara kohe prej… Botërorit

Propozimi i çuditshëm i mbrojtësit holandez për

Natan Ake është një nga futbollistët që do të luajë Botërorin e parë në karrierë, ku së bashku me Holandën do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund këtij turneu. Gjithsesi, propozimi që ai i bëri bashkëshortes ishte vërtet i çuditshëm.

Mbrojtësi i Mançester Sitit dhe bashkëshortja e tij Kajli, janë bërë prindër dhe kjo erdhi pasi 27-vjeçari i kërkoi gruas së tij që të lindte përpara kohe.

Një veprim i çuditshëm nga ana e Akesë, i cili ka thënë se kjo gjë erdhi si pasojë e Kupës së Botës.

Ai kishte kërkuar që të ishte prezent në lindjen e foshnjës dhe ashtu ndodhi, teksa tani, 27-vjeçari do të duhet të bashkohet sërish me skuadrën e tij, teksa do të luajnë ndeshjen e parë më 21 nëntor, kundër Senegalit.