SPORT, 1 Korrik 2022, 16:08

Shkëlqeu sezonin e fundit në Austri, Juventusi gati të pranojë ofertën për Vrionin

Shkëlqeu sezonin e fundit në Austri, Juventusi gati të

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Xhiakomo Vrioni, është një nga emrat më të lakuar këtë merkato në Itali, me Juventusin që kërkon vetëm ta dërgojë në huazim talentin shqiptar.

Siç bënë me dije eksperti i merkatos, Fabricio Romano, klubi nga MLS, New England Revolution (SHBA), është vënë në ndjekje të shërbimeve të 23-vjeçarit dhe siç bëhet theksohet është shumë pranë akordit me Juventusin.

Klubi bardhezi pritet të përfitojë një shumë prej 3.8 milionë dollarësh plus bonuest nëse e pranon këtë marrëveshje.