SPORT, 30 Qershor 2022, 14:52

Nga Spanja në Angli, dy klubet që po tentojnë Rey Manajn

Nga Spanja në Angli, dy klubet që po tentojnë Rey Manajn

Rey Manaj bëri një sezon të mirë me Specian në Serie A, duke shënuar pesë gola në kampionat.

Klubi italian nuk e bleu dot nga Barcelona në fund të sezonit dhe tashmë për të ka disa oferta.

Gianluca Di Marzio së fundmi raporton se Getafe në Spanjë është në bisedime të avancuara për transferimin e sulmuesit.

Një tjetër klub që interesohet për shërbimet e Manajt është edhe Uatford, që garon në Championship në Angli.