SPORT, 1 Korrik 2022, 14:15

Derbi i Milanos zhvillohet në Lindjen e Mesme, ja kur do të luhet finalja e Superkupës së Italisë mes Milanit dhe Interit

Derbi i Milanos zhvillohet në Lindjen e Mesme, ja kur do të luhet

Milani dhe Interi rikthehen të luajnë dhe një herë finalen e Superkupës së Italisë përballë njëra-tjetrës, në një sfidë që pritet të ndezë emocione të mëdha.

Tashmë janë vendosur zyrtarisht vendin dhe orën se kur kjo përballje do të luhet në Arabinë Saudite, në datën 18 janar të vitit 2023.

Përballja e fundit e një finaleje të Superkupës që është zhvilluar në Lindjen e Mesme ishte ajo e sezonit 2017/2018, e cila u zhvillua në janar të 2019 midis Juventusit dhe Milanit, me bardhezinjtë që triumfuan me rezultat minimal.