SPORT, 29 Maj 2023, 09:57

Partizani ndjen aromën e titullit dhe Teuta sheh Europën, ja si pritet të rreshtohen skuadrat

Partizani ndjen aromën e titullit dhe Teuta sheh Europën, ja si pritet

Partizani pret sot në “Arenën e Demave” skuadrën e Teutës, ku të dyja skuadrat kanë objektiva të ndryshme. Nëse të kuqve iu duhet fitorja për titullin kampion, Teuta duhet të sigurojë pjesëmarrjen në Kupat e Europës.

Dy trajnerët luajnë me “klasikët” Partizani luan sot në stadiumin “Arena e Demave” në orën 16:00 ndeshjen e fundit të këtij sezoni ndaj Teutës, ku shanset më të mëdha janë që të kuqtë të festojnë edhe titullin kampion. Gjatë kësaj jave skuadra nuk ka zgjedhur aspak të festojë, por ka vijuar normalisht përgatitjet për ndeshjen e fundit dhe vendimtare ndaj Teutës, e cila gjithashtu kërkon pikët e plota, pasi pretendon të kualifikohet në Europë. Gjatë kësaj jave kanë shfaqur probleme dy titullarë, Telushi dhe Hadroj.

Megjithatë, asnjëri prej tyre nuk pritet të mungojë në apel në ditën e sotme. Kolela me shumë mundësi do të aktivizojë formacionin klasik të javëve të fundit, 3-5-2, me 11 lojtarët e zakonshëm të kësaj finaleje sezoni. Nga ana tjetër, edhe trajneri i Teutës, Edi Martini, pritet të përgjigjet me thuajse të njëjtin rreshtim, duke aktivizuar më të mirët në dispozicion. I vetmi ndryshim me të kuqtë është vendosja e Kallakut, i cili si zakonisht është një elektron i lirë pas dy sulmuesve, Lorenco Vila dhe Gruda.

FORMACIONI I MUNDSHËM:

PARTIZANI: Rexhepi, Telushi, Sota, Preka, Hadroj, Murataj, Matondo, Rrapaj, Atanaskoski, Da Silva, Mba
Trajner. Xhovani Kolela

TEUTA: Qirko, Goxha, Jazxhi, Kotobelli, Marku, E.Vila, Beqja, Kuro, Kallaku, Gruda, L.Vila
Trajner. Edi Martini.

Partizani ndjen aromën e titullit dhe Teuta sheh Europën, ja si pritet

Partizani ndjen aromën e titullit dhe Teuta sheh Europën, ja si pritet