SPORT, 28 Maj 2023, 18:17

Mauricio Pochettino firmos me Chelsea

Mauricio Pochettino firmos me Chelsea

Mauricio Pochettino ka nënshkruar një kontratë me Chelsea dhe është bërë trajneri i ri i klubit, sipas Fabrizio Romano.

“Pochettino më në fund ka nënshkruar me Chelsea pas një marrëveshjeje verbale të arritur dy javë më parë.

Deklarata zyrtare është gati, ai do të startojë si trajner i Chelsea javën e ardhshme.

Kontrata do të jetë e vlefshme deri në qershor 2026. E konfirmojmë”, ka shkruar Romano.