SPORT, 28 Maj 2023, 19:24

Mourinho mendon largimin nga Roma, trajneri portugez i pakënaqur në kryeqytet

Mourinho mendon largimin nga Roma, trajneri portugez i pakënaqur në

Jose Mourinho mund të largohet nga Roma. Trajneri i njohur dështoi të kualifikonte skuadrën në Champions League përmes rrugës së kampionatit dhe e vetmja shpresë për skuadrën mbetet fitimi i finales së Europa League ndaj një skuadre si Sevilla.

Tekniku i njohur është i bindur se me një grup lojtarësh jo në nivel të lartë nuk mund të bëjë asgjë në kryeqytet dhe largimi mbetet një opsion të cilin portugezi po e merr në konsideratë.

Mourinho synon të gjejë një ekip ku do mund të konkurrojë për majën e Europës. Më parë, ai ka drejtuar skuadra si Inter, Real Madrid, apo Chelsea.