SPORT, 28 Maj 2023, 15:32

Reali kërcënon Barcelonën, “galaktikët” nisin bisedimet me sulmuesin e njohur brazilian

Reali kërcënon Barcelonën, “galaktikët” nisin

Roberto Firminjo i dha fund aventurës së tij me Liverpulin pas 8 vitesh dhe tashmë është në kërkim të një skuadre të re.

Prej kohësh ai flitej se mund të kalonte te Barcelona, por për katalanasit është shtuar një pengesë e re.

Reali i Madridit ka nisur kontaktet me brazilianin, duke e konsideruar si sulmuesin e duhur për të ndihmuar skuadrën kur ka më shumë nevojë.
Gjithsesi nga ana e Firminjos nuk ka ende asnjë reagim, me sulmuesin që pritet t’i studiojë me qetësi të gjitha ofertat.