SPORT, 24 Janar 2023, 13:57

Oferta të majme nga SHBA-ja dhe Arabia Saudite, Leo Mesi frikëson drejtuesit e PSG-së

Oferta të majme nga SHBA-ja dhe Arabia Saudite, Leo Mesi frikëson

Leo Mesi ishte shumë pranë një rinovimi me PSG-në, me mediat franceze që e cilësuan çdo gjë të mbyllur.

Por duket se pas fitimit të Kupës së Botës, argjentinasi po e mendon dhe njëherë të ardhmen e tij me kampionët e Francës.

Siç raporton gazetari i njohur spanjoll, Gerard Moreno, Mesi ka vendosur që të largohet nga PSG në fund të këtij sezoni, kur kontrata e tij do të përfundojë.

Në Barcelonë luten për një rikthim të tijin te katalanasit, por duket se ofertat e vetme për të janë nga Inter Majemi dhe Al-Hilal në Arabinë Saudite, me këtë të fundit që është e gatshme t’i japë kampionit të Botës plot 300 milionë euro në sezon.