SPORT, 22 Janar 2023, 22:45

Spektakël por pa fitues në fund! Atalanta “bllokon” Juventusin

Spektakël por pa fitues në fund! Atalanta “bllokon”

Eshtë mbyllur pa fitues 3-3 sfida mes Atalantës dhe Juventusit për javën e 19 të Serie A.

Sfida nisi keq që në fillim për bardhezinjtë pasi Lookman realizoi në minutën e 5-të′.

Por Juventusi reagoi dhe përmbysi shifat duke realizuar me Di Maria 25′ penallti, dhe Milik 34′.

Duke filluar pjesa e dytë Atalanta përmbysi shifrat me golat e Maehle 46′ dhe Lookman 53′.

Megjithatë Juve reagoi dhe Danilo barazoi shifrat me anjë të një goditje dënimi, por vetëm kaq pasi Juve ndalet sërish pas humbjes Napolit dhe me 15 pikë të zbritura, Zonja e Vjetër mbetet në vendine 9 me 22 pikë.