SPORT, 22 Janar 2023, 22:07

Suksesi ndaj United, Arteta nuk fsheh gëzimin: Të luash kështu është e pabesueshme, rruga drejt titullit mbetet e gjatë

Suksesi ndaj United, Arteta nuk fsheh gëzimin: Të luash kështu

Arsenali mundi Manchester United 3-2 në Premier League, duke vazhduar kështu rrugën drejt titullit kampion. Nuk mund të mos jetë i lumtur trajneri i Gooners, Michel Arteta, në intervistën pas sfidës.

“Emocione të mëdha, shumë pasion dhe pafund kualitet. Të arrish të luash në këtë mënyrë gjatë gjithë ndeshjes përballë një rivali si United, është thjesht e pabesueshme.

Ishim të qetë dhe të vendosur në aspektin mendor dhe emocional. I menaxhuam shumë mirë momente të ndryshme të ndeshjes. Kemi bërë të njëjta gjëra që bëjmë gjithmonë, besuam gjithmonë te vetja dhe në fund ia dolëm të fitonim.

Kishte raste kur topi nuk donte të futej në rrjetë, por ne nuk u dorëzuam kurrë dhe e merituam fitoren. Titulli? Kemi kundërshtarë që janë mësuar me fitore më shumë se ne. Rruga drejt titullit është ende e gjatë” – Tha ai.