SPORT, 1 Korrik 2022, 17:21

Reali “i tregon derën” sulmuesit spanjoll, klubet italiane dhe angleze gati të hidhen në sulm

Reali “i tregon derën” sulmuesit spanjoll, klubet italiane dhe

Reali duket se ka marrë më në fund vendimin për të ardhmen e Marko Asensios, me “Los Blancos” që kanë vendosur të mos e rinovojnë kontratën e sulmuesit që përfundon në vitin 2023.

Sipas raportimeve nga “Marca”, klubi I ka komunikuar agjentit të futbollistit dëshirën për të mos zgjatur bashkëpunimin duke I kërkuar atij të gjej një klub tjetër për të vazhduar karrierën.

Kjo situatë favorizon ekipet e interesuara për të si Milani dhe klubet angleze që pritet të bëjnë një tentativë për transferimin 26-vjeçarit në ditët e ardhshme.