AKTUALITET, 12 Mars 2019, 15:16

Ralf Gjoni tradhëton LSI-në, do të bëhet pjesë e opozitës së re në Kuvend

Ralf Gjoni tradhëton LSI-në, do të bëhet pjesë e

Ai ishte një nga të lëkundurit e LSI. Ralf Gjoni deklaroi publikisht se do të vendoste larg kolektivitetit partiak dhe në konsultim me miqtë ndërkombëtarë.

Disa ditë më parë publikoi edhe një foto nga takimi me europarlamentarin Knut Fleckenstein, kundër të cilit reagoi në grup LSI. Por këtë të martë ai ka dorëzuar në KQZ, formularin e dekriminalizimit duke pranuar kështu mandatin deputetit.

Lexo edhe:

http://www.tpz.al/2019/02/28/kandidati-i-lsi-takim-me-fleckenstein-nuk-dihet-a-do-ta-pranoje-mandatin/

http://www.tpz.al/2019/02/28/kryemadhi-komenton-foton-e-ralf-gjonit-me-fleckenstein-nuk-me-intereson-por-kush-merr-para-te-kete-parasysh-se/