AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 17:52

"Kasaphanë 2020", Boçi: Si po përhapet Covid me provimet në Universitete

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, ka denoncuar faktin se si universitetet po kthehen në të përhapjes së koronavirusit, duke i sjellë studentët në fakultete për të dhënë provimet.

Një rast është në Fakultetin e Drejtësisë në Tiranë, ku pasi u shpjegohet se një pjesë e studentëve apo familjarët e tyre janë në karantinë për shkak të Covid-19, atyre u kërkohet që në provim të vijnë me maska e doreza.

Denoncimi i plotë i Luçiano Boçit:

KASAPHANË 2020

Ndërsa e gjithë bota i ka Universitetet në ‘online’, vetëm këtu tek ne vazhdohet t’i vendosin studentët në rresht, për t’i rrasur në provim.

Mesazhi i dalë nga Fakulteti i Drejtësisë, është i tmerrshëm.

Pranohet dhe argumentohet përhapja masive e virusit, por nuk hiqet dorë nga futja në turmë, në salla të mbyllura e studentëve dhe e pedagogëve!!!!

Gjithçka i ngjan një udhëtimi drejt ferrit.

Më fatlumët do kthehen shëndosh e mirë. Për të tjerët nuk dihet.

Dhe i gjithë ky ngulmim, për t’i çuar studentët në kasaphanë, lidhet me një qëllim.

Të quhen sikur u bënë zgjedhjet fiktive të 30 Korrikut!

Rama rri e vështron kasaphanën e orientuar nga ai vetë.

Atij i duhen me çdo kusht Universitetet, jo jetët e studentëve.

Kriminale dhe amorale!!!!