AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 17:00

Tragjike në Lezhë, mbytet një fëmijë 12 vjeç

Tragjike në Lezhë, mbytet një fëmijë 12 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në plazhin e Tales në Lezhë. Një fëmijë vetëm 12 vjeç është mbytur në ujërat e Adriatikut.

Mësohet se 12-vjeçari ishte nga Borizana, Fushë Krujë dhe kishte shkuar për pushime me familjen.

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

***

NJOFTIMI NGA POLICIA

Lezhë/Informacion paraprak

Më datë 26.07.2020, në Tale, Lezhë, është mbytur në det i mituri 12 vjeç, banues në fshatin Borizanë, Fushë Krujë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.