AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 16:55

Të shtëna me armē në Vlorë, qëllohet drejt një karburanti, shoqërohet një i dyshuar

Të shtëna me armē në Vlorë, qëllohet drejt një

Një person ka qëlluar me armē drejt një karburanti në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite. Mësohet se një person i cili ka qenë nën efektin e pijeve alkoolike, ka shtënë në ajër me pistoletë, pranë një karburanti.

Policia ka sqaruar se bëhet fjalë për shkrepje arme në mënyrë të pavullnetshme.

Menjëherë forcat e policisë kanë shkuar në vendngjarje, dhe kanë bërë të mundur shoqërimin e autorit të dyshuar në komisariat, për veprime të mëtejshme. Është shoqëruar nga policia një person me inicialet Xh.S.