AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 16:33

Lëkundet vendi, tërmet në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë ndjerë minutat e fundit në Shqipëri, në rrethin e Lushnjës. Mësohet se lëkundjet e regjistruara kanë qenë të magnitudës 4.0 rihter dhe me thellësi 2 km.

Mësohet sipas EMSC se epiqendra ka qenë 5 kilometra afër Lushnjes. Por edhe zonat e afërta e kanë ndier tërmetin pasi epiqendra është vetëm 39 kilometra larg Tiranës. Deri më tani nuk njoftohet për dëme materiale apo në njerëz.