AKTUALITET, 5 Gusht 2018, 11:39

Edhe LSI reagon për kufijtë e Kosovës

Edhe LSI reagon për kufijtë e Kosovës

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka dale me nje deklarate te forte, pas debatit me te fundit per shkembim territoresh dhe reagimeve te bera nga presidenti i Kosoves, Hashim Thaçi.

“Kufijte mire jane, na duhet vetem qe t’i mbrojme si duhet. “Hallet” e vetes te mos i bejme halle te shqiptareve”- shkruan ai ne nje shenim te bere ne faqen e tij ne FB.

Postimi i Vasilit 

Kufijte jane ne rregull ndersa ekonomia jo,ndersa “hallet” e vetes te mos i bejme te shqiptareve.

Kufijte jane ne rregull.

Luftera te medha kane percaktuar fituesit dhe humbesit,kane percaktuar dhe kufijte e fituar,kane percaktuar dhe shqiptaret si fitues.

Dhe fituesi duhet te sillet si fitues e kunderta eshte faj.

Ekonomia nuk eshte ne rregull as ne Shqiperi dhe as ne Kosove.

Eshte ne krize ekonomia.

Eshte i madh korrupsioni.

Pastrohen edhe para te pista shume bile.

Shqiptaret kendej dhe andej kufirit presin ekonomi shume here me te mire dhe me te forte.

Kush i le shqiptaret te varfer eshte armik i tyre.

Sa per kufijte ata mire jane,na duhet vetem qe t’i mbrojme si duhet. “Hallet” e vetes te mos i bejme halle te shqiptareve.