AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 19:51

COVID-19 në Itali/ 255 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit, humbin jetën pesë persona

Koronavirusi është ende aktiv në Itali. 255 persona janë infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve dhe pesë të tjerë kanë ndërruar jetë.

Me rritjen e shifrave të ditës së sotme numri total i të prekurve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 246,118 persona ndërsa i të vdekurve në 35,107 të tjerë.

Sipas mediave të huaja gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 126 pacientë dhe numri në total i personave që kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse që prej fillimit të emergjencës shëndetësore ka shkuar në 198,446 të tjerë.