AKTUALITET, 24 Gusht 2022, 12:40

Zbulohet prova që fundosi oficerin e policisë që shoqëronte Ervis Martinajn, çfarë filmuan kamerat e sigurisë

Zbulohet prova që fundosi oficerin e policisë që shoqëronte

Është zbuluar prova që çoi në arrestimin e oficerit të Operacionales, Jeton Lami, i cili ka transportuar të shumëkërkuarin Ervis Martinaj gjatë muajit qershor, kohë kur ky i fundit ishte në arrati.

Balkan Web raporton se gjatë hetimit të nisur pas denoncimit të xhaxhait të tij për zhdukjen e Ervis Martinaj, hetuesit kanë siguruar pamje të kamerave filmike, ku Martinaj shfaqej në shoqërinë e një vajze dhe efektivit të Operacionales.

Bëhet me dije se pamjet janë marrë nga kamera sigurie në qytetin e Durrësit, por dhe në Tiranë, ku Martinaj, vajza në fjalë dhe oficeri Lame shihen në të njëtin ambient.