LIFESTYLE, 14 Maj 2023, 01:06

Suedia fiton festivalin e Eurovision me Loreen, Shqipëria merr rezultat zhgënjyes

Suedia fiton festivalin e Eurovision me Loreen, Shqipëria merr rezultat

Suedia ka fituar festivalin e muzikës, Eurovision, të mbajtur në Liverpool të Mbretërisë së Bashkuar. 

Këngëtarja Loreen me këngën Tattoo, ka arritur të "rrëmbejë" zemrat e jurisë dhe publikut duke u renditur e para. 

Në vendin e dytë u rendit Finlanda dhe në të tretin Izraeli. 

Shqipëria, me Albinën dhe familjen Kelmendi, ka marrë një rezultat zhgënjyes duke u renditur në vendin e 22 nga 26 vende që merrnin pjesë. Familja Kelmendi interpretuan këngën "Duje", një thirrje për familjen dhe ruajtjen e saj, por nuk patën sukses në skenën europiane. 

Suedia fiton festivalin e Eurovision me Loreen, Shqipëria merr rezultat

Suedia fiton festivalin e Eurovision me Loreen, Shqipëria merr rezultat