LIFESTYLE, 13 Maj 2023, 16:08

"Dashuria nuk është një mashtrim", Shakira publikon këngën e re dedikuar dy fëmijëve tësaj, nuk mungojnë ‘thumbat’ për Pique

"Dashuria nuk është një mashtrim", Shakira publikon

Shakira publikoi këngën e saj më të fundit emocionuese të titulluar “Acrostico”, një dedikim për dy fëmijët e saj, Milan dhe Sasha, përpara Ditës së Nënës më 14 maj.

Megjithatë, kënga u duk gjithashtu se bëri një ‘goditje’ tjetër ndaj ish-partnerit Gerard Pique, teksa ajo përmend ‘thyerjen e zemrës’ dhe se si fëmijët e saj i mësuan asaj se ‘dashuria nuk është një mashtrim’.

Krijuesja e hitit “The Hips Don’t Like”, 46 vjeçe, e cila kohët e fundit ndezi thashethemet për romancë me Tom Cruise dhe yllin e Formula 1, Lewis Hamilton, gjatë fundjavës në Miami Grand Pix, fillimisht ngacmoi datën e publikimit të baladës në Instagramin e saj, shkruan DailyMail.

Ajo postoi një vizatim të lezetshëm të një zogu nënë dhe dy foshnjat e saj lart në një pemë, me emrin e këngës që shfaqet në sfond.

Nëna e dy fëmijëve më vonë publikoi një pjesë të këngës për 86 milionë fansat dhe ndjekësit e saj, si dhe një video zyrtare në faqen e fitueses së “Grammy” në YouTube.

“Acrostico” prek disa tema gjatë gjithë këngës, si thyerja e zemrës dhe dashuria që ka për dy djemtë e saj, të cilët i ndan me ish-partnerin, Gerard.

Të dy u ndanë në qershor 2022 pas gati 12 vitesh lidhje pas lidhjes së tij të dyshuar me Clara Chia Marti.

Titulli i këngës, “Acrostico”, do të thotë se shkronja e parë e çdo rreshti në një kompozim shpreh një fjalë.

Shakira më pas u thotë fëmijëve në këngë se dashuria e saj do të jetë gjithmonë aty për ta, pavarësisht se ndihet e humbur për shkak të thyerjes së zemrës.

Duke iu referuar ndarjes së saj me Gerardin, ylli gjithashtu këndoi tekste rreth ecjes përpara dhe rëndësisë së faljes në këtë jetë.

Fillimi i videos së animuar tregoi zogun nënë duke u përballur me dhimbjen e zemrës dhe ndjenjën e humbur, por ende shikon anën pozitive për të ndërtuar një fole.

Kjo vjen pasi këngëtarja në prill hyri në Instagram për të zbuluar se po largohej nga Barcelona, ​​Spanjë me Milanin, 10 vjeç dhe Sasha, tetë vjeç, për t’u vendosur në Miami, Florida.

Krijuesja e hitit “Waka Waka” ishte transferuar në Barcelonë për të qenë me të dashurin e saj në atë kohë dhe ish-futbollistin, Gerard Pique.

Në fillim të këtij muaji, Shakira mori pjesë në ceremoninë e “Billboard Latin Women in Music”, e cila u zhvillua në qytetin e saj të ri, Miami dhe u nderua si “Gruaja e Vitit”.

Menjëherë pas shfaqjes së çmimeve, Shakira mori pjesë në Grand Pix të mbushur me yje të Formula 1 në Miami gjatë fundjavës dhe ndezi thashetheme për romancë me aktorin e “Top Gun: Maverick”, Tom Cruise, si dhe më pas edhe me shoferin e makinave garuese, Lewis Hamilton.