AKTUALITET, 25 Maj 2023, 19:25

Me kokainë dhe mbi 35 mijë euro në makinë, arrestohen 2 shqiptarët në Itali

Me kokainë dhe mbi 35 mijë euro në makinë, arrestohen 2

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi u kapën me drogë në makinë.

Mediat vendase bëjnë me dije se policia gjeti në makinën e shqiptarëve gjysmë kilogram kokainë dhe 35. 800 euro cash. Droga e cila u sekuestrua vlerësohet me rreth 250 mijë euro, nëse do shitej të ndara në doza.

Shqiptarët u arrestuan gjatë një kontrolli rutinë, por më pas efektivët nisën të dyshonin se ata po fshihnin diçka në makinë. E për rrjedhojë nisën të kontrollonin mjetin e tyre