AKTUALITET, 25 Maj 2023, 16:07

Tragjike në Lushnjë/ Po punonte tokën, përmbyset zetori, humb jetën 62-vjeçari

Tragjike në Lushnjë/ Po punonte tokën, përmbyset zetori,

Një fermer ka humbur jetën në Lushnjë teksa ka qenë duke punuar tokën.

Sipas informacioneve zyrtare, mbrëmjen e djeshme, në fshatin Hysgjokaj, Lushnjë, shtetasi J. Xh., 62 vjeç, duke punuar tokën me mjet bujqësor (zetor), është rrëzuar aksidentalisht, dhe e ka zënë poshtë mjeti bujqësor (zetor).

Për pasojë 62-vjeçari ka humbur jetën. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë për vlerësim.