AKTUALITET, 20 Nëntor 2023, 12:05

Kaosi në Kuvend, Rama për opozitën: Kanë prekur fundin, do të ridalin si mbeturinat e një anijeje të mbytur

Kaosi në Kuvend, Rama për opozitën: Kanë prekur fundin, do

Kryeministri Edi Rama ka komentuar seancën e sotme plenare, ku u miratua mes tymit të flakadanëve dhe zjarrit, projekt-buxheti për vitin 2024.

Në një reagim në “X”, kreu i qeverisë ka reaguar ashpër ndaj deputetëve të opozitës, për të cilët është shprehur se “futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa politikën e hodhën në mes të katër rrugëve”.

Edi Rama: I futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, duke mbjellë sherr, rrëmujë, dhunë dhe korrur humbje, humbje, humbje… Tanimë kanë prekur fundin, ku i ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia, që nuk do t’i lëshojë derisa të shkërmoqen e të ridalin copa e çika mbi ujë, si mbeturinat e një anijeje të mbytur.