AKTUALITET, 27 Maj 2018, 21:34

VIDEO/ Një penallti e dyshimtë i jep Kupën, Skënderbeut

VIDEO/ Një penallti e dyshimtë i jep Kupën, Skënderbeut
Skënderbeu është shpallur edhe kampion i Kupës së Shqipërisë, pasi më parë kishte siguruar edhe titullin Kampion në Kategorisë Superiore. Korçarët mundën në finalen e luajtur në Elbasan, 1-0 Laçin. Goli për korçarët u shënua me penallti. Ajo u fitua nga Xhejms, por ishte mjaft e dyshimtë pasi faulli u shënua në jashtë zonës.

Laçianët protestuan shumë, por gjyqtari Hamiti pasi u konsultua edhe me asistentët vendosi për penallti. Lilaj nuk gaboi nga 11 metrat. Deri në fund, ekipi i Dajës menaxhoi rezultatin, dhe arriti dopietën e këtij sezoni. Në minutat e fundit Laçit iu anullua një gol për pozicion jashtë loje. ©LAPSI.al

Penalltia e Xhejms on Vidnews.

Lilaj gol penallti on Vidnews.