AKTUALITET, 27 Maj 2018, 20:01

Thyejnë xhamat dhe grabisin kishën, autorët vjedhin paratë e besimtarëve

Disa persona ende të paidentifikuar kanë thyer xhamat dhe kanë grabitur një sasi parash në Kishën kritsjane të Fushë Arrëzit.kishaa

Sipas “Balkanweb”, ngjarja është shënuar pasditen e sotme, ndërsa grabitësit kanë marrë paratë në arkë që hidhen nga besimtarët.

Policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e tyre.