AKTUALITET, 27 Maj 2018, 18:53

VIDEO/ “Ancelottit i vodhën menjëherë orën në Napoli”

VIDEO/ “Ancelottit i vodhën menjëherë orën në

Komikët italianë Luca dhe Paolo në qendër të akuzave. Shkak është bërë nojë batutë e tyre në një nga programet e RAI-t mbi emërimin e Carlo Ancelotti si trajner të Napolit.

“Ancelotti mezi pret orën për trajnuar Napolin” – thotë Paolo, ndërsa Luca i përgjigjet: “Ia kanë vjedhur që tani orën?”

Kjo ironi me napoletanët ka shkaktuar mjaft batuta, por edhe reagime serioze në Itali. Ka edhe nga ata që e konsiderojnë racizëm, konsiderimin e napolitanëve vetëm të lidhur me kriminalitetin dhe Mafian. ©LAPSI.al