SPORT, 30 Mars 2023, 20:10

VIDEO/ Hasbulla dhunon macen, lumë kritikash në rrjetet sociale për mikun e Khabib

VIDEO/ Hasbulla dhunon macen, lumë kritikash në rrjetet sociale

Pamjet shokuese ku ambasadori i UFC, Hasbulla Magomedov dhunon macen e tij kanë bërë xhiron e botës dhe kanë nxitur protesta të ashpra të animalistëve në rrjetet sociale.

20-vjeçari nga Dagestani, mik i Mike Tyson dhe Khabib Nurmagomedov kap fillimisht nga veshi maçokun Barsik dhe më pas e godet në kokë ndërsa i flet kafshës në rusisht. Shumë prej ndjekëseve në Instagram e kanë sulmuar ndërsa të tjerë e kanë krahasuar me Kourt Zouma, i cili u filmua gjithashtu disa kohë më parë duke bërë një gjest të tillë.

Hasbulla i cili mban nofkën “Mini Khabib”, vuan nga sëmundja e nanizimit por falë famës që ka fituar ai është bërë një figurë shumë e ndjekur në rrjetet sociale madje ka nisur të ndjekë një stil mondan jetese. 

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Why is <a href="https://twitter.com/Hasbulla_NFT?ref_src=twsrc%5Etfw">@Hasbulla_NFT</a> doing this to his cat? <a href="https://t.co/u9BebjRGsq">pic.twitter.com/u9BebjRGsq</a></p>&mdash; Sam (@SamDaKilla1) <a href="https://twitter.com/SamDaKilla1/status/1640740573773479937?ref_src=twsrc%5Etfw">March 28, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>