SPORT, 28 Mars 2023, 14:30

Po shkëlqen me “tre luanët” dhe Dortmundin, talenti 19-vjeçar: Ëndërr të bëhem një ditë kapiteni i Anglisë

Po shkëlqen me “tre luanët” dhe Dortmundin, talenti

Xhud Belingham pranon se ëndrra e tij më e madhe do të ishte të zëvendësonte një ditë Herri Kejnin si kapiten i Anglisë, por pranon se do të duhet kohë që ambicia e tij të bëhet realitet.

Mesfushori 19-vjeçar i Dortmundit po shkëlqen me fanellën e përfaqësueses dhe pas Botërorit ku tregoi se edhe në këtë moshë mund të jetë një lider, bëri paraqitje bindëse edhe në dy ndeshjet e para kualifikuese të “tre Luanëve”, kundër Italisë dhe Ukrainës.

Kur “Channel 4” i bëri pyetjen mesfushorit pas fitores 2-0 në “Wembley”, Belingham u përgjigj: “Të jesh kapiteni i vendit tënd do të ishte ëndrra më e madhe dhe nderi më i madh në futboll. Por ka një listë të gjatë që unë e respektoj shumë dhe do të pres radhën time. Ndërkohë që jam duke mësuar prej tyre”.