SPORT, 29 Mars 2023, 14:46

Vetëm tre sulmues e kalojnë në Europë, Granada krenohet me Myrto Uzunin

Vetëm tre sulmues e kalojnë në Europë, Granada krenohet me

Në ekipin kombëtar në ndeshjen ndaj Polonisë sulmuesi Myrto Uzuni nuk arriti të linte gjurmë pavarësisht formës fantastike që po kalon te Granada në La Liga 2.

Uzuni ka arritur të shënojë 20 gola në kampionat dhe te Granada po krenohen me bomberin shqiptar. Faqja zyrtare e klubit spanjoll shkruan se Uzuni është sulmuesi i katërt më i mirë në Europë me mesataren 0.63 gola për ndeshje të luajtura. Ai kalohet vetëm nga Haland me 1.04 gola, Osimhen me 0.73 gola dhe Kylian Mbape me 0.7 gola për ndeshje.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="es" dir="ltr">???????? Myrto Uzuni, entre los mejores goleadores de Europa. <br><br>1️⃣ Haaland 1.04 g/p<br>2️⃣ Osimhen 0.73 g/p<br>3️⃣ Mbappé 0.7 g/p<br>???? Uzuni 0.63 g/p<br>5️⃣ Lewandowski 0.6 g/p <br><br>???? Esta semana vuelve a la acción. <a href="https://twitter.com/hashtag/%F0%9D%99%80%F0%9D%99%A9%F0%9D%99%9A%F0%9D%99%A7%F0%9D%99%A3%F0%9D%99%96%F0%9D%99%87%F0%9D%99%AA%F0%9D%99%98%F0%9D%99%9D%F0%9D%99%96?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#????????????????????????????????????????????</a> ????????</p>&mdash; Granada CF ❤️⚪️ (@GranadaCF) <a href="https://twitter.com/GranadaCF/status/1641016874400972802?ref_src=twsrc%5Etfw">March 29, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>