SPORT, 28 Mars 2023, 20:01

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Mësoni formacionet zyrtare të 6 supersfidave

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja!

Ndeshja më e rëndësishme padyshim është ajo mes Kosovës dhe Andorrës. Dardanët vijnë në këtë përballje pas barazimit 1-1 me Izraelin ndërsa Andorra pas humbjes me Rumaninë. Po në këtë grup do të luhet edhe dueli mes Zvicrës dhe Izraelit. Helvetët vijnë me moralin lart pas fitores 5-0 ndaj Bjellorusisë.

Ndërsa në grupin A ndeshja më e fortë është ajo mes Skocisë dhe Spanjës. Iberikët do të kërkojnë 3 pikëshin e radhës pas asaj ndaj Norvegjisë.

Në grupin D Turqia do të sfidojë Kroacinë e Luka Modriçit.

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI I

KOSOVA-ANDORRA

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja!

ZVICËR-IZRAEL

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja!

RUMANI-BJELLORUSI

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja!

GRUPI A

SKOCI-SPANJË

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja!

GRUPI D

TURQI-KROACI

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja!

UELLS-LETONI

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja!