SPORT, 22 Janar 2023, 19:33

Plani i Zidane: Refuzoi 5 kombëtare dhe pret ofertë nga vetëm një klub

Plani i Zidane: Refuzoi 5 kombëtare dhe pret ofertë nga vetëm

Sipas L’Equipe, Zinedine Zidane hodhi poshtë mundësinë për të trajnuar Portugalinë, Brazilin, SHBA-në, Katarin dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Sipas burimit, ish-trajneri i Real Madridit dëshiron vetëm të drejtojë Juventusin. Megjithatë, Juventus nuk ka ndërmend të punësojë një trajner të ri për sa kohë që Max Allegri mbetet në krye.

Zidane nuk ka qenë në krye të klubit që kur u largua nga Real Madrid në vitin 2021. Në fillim të këtij muaji ai aplikoi për postin e trajnerit të kombëtares franceze, por presidenti i federatës franceze madje e ofendoi.

Zizou ishte fitues si lojtar dhe si trajner. Mund të supozojmë se deri në fund të sezonit ai do të marrë një punë të madhe.