SPORT, 30 Maj 2023, 18:26

Lajme të mira për Benjamin Pavard, mbrojtësi në kërkim nga Interi dhe Milani

Lajme të mira për Benjamin Pavard, mbrojtësi në kërkim

Lajme të rëndësishme vijnë nga Gjermania për Benjamin Pavard. Mësohet se lojtari dëshiron që të largohet nga Bayern Munich në verë, pavarësisht se ka ende një vit kontratë me kampionët.

Sipas asaj që raportohet nga Gazzetta.it, mes klubeve që po e ndjekin me vëmendje situatën e tij janë edhe Milani dhe Interi. Në aspektin ekonomik, Pavard do preferonte zikaltërit pasi kanë stabilitet financiar. Mbrojtësi anësor ka luajtur 30 ndeshje këtë sezon në Bundesligë, ku ka shënuar 4 gola dhe ka dhënë pasin e fundit një herë.  Më parë, lojtari ka luajtur për Lille dhe Sttutgart.