SPORT, 27 Mars 2023, 12:04

Kristian Prenga “uragan”, boksieri shqiptar mposht amerikanin dhe ngre dy tituj

Kristian Prenga “uragan”, boksieri shqiptar mposht amerikanin dhe

Kristian Prenga, boksieri shqiptar i peshave të rënda, ka mposhtur kundërshtarin e tij amerikan, Samuel Crossed në një përballje të zhvilluar në SHBA.

Prenga mori tituj, atë të WBA dhe NBA në kategorinë e tij. Shqiptari 32-vjeçar ishte tepër i fuqishëm për kundërshtarin e tij, të cilin e hodhi me nokaut në raundin e tretë.

Prenga shënoi kështu fitoren e 13-të profesionale në boks, ku të 13-ta janë me nokuat.

Kristian Prenga “uragan”, boksieri shqiptar mposht amerikanin dhe