SPORT, 27 Mars 2023, 19:47

EURO 2024/ Formacionet e ndeshjes Poloni-Shqipëri, Sylvinho zbulon 11 luftëtarët që do të zbresin në fushë

EURO 2024/ Formacionet e ndeshjes Poloni-Shqipëri, Sylvinho zbulon 11

Sylvinho ka vendosur në lidhje me formacionin zyrtar të Shqipërisë në takimin ndaj Polonisë në Varshavë. Kuqezinjtë fillojnë eliminatoret e Euro 2024 mbrëmjen e sotme duke nisur prej orës 20:45.

Në portë do të jetë  Thomas Strakosha. Mbrojtja do t’i besohet Marash Kumbullës dhe Enea Mihajt, ndërsa krahët Ivan Balliut dhe Elseid Hysajt. Treshja e mesfushës do të formohet nga Klaus Gjasula, Kristjan Asllani dhe Ylber Ramadani. Sokol Cikalleshi do të jetë në majën e sulmit.

Kavajasi do të mbështetet nga krahët nga Myrto Uzuni dhe Jasir Asani. Shqipëria është pjesë e grupit E. Përveç polakëve, rivalët e tjerë do të jenë Çekia, Moldavia dhe Andorra.

 

EURO 2024/ Formacionet e ndeshjes Poloni-Shqipëri, Sylvinho zbulon 11