AKTUALITET, 17 Maj 2020, 23:43

Shishet me molotov para hyrjes së Parlamentit, reagon policia

Shishet me molotov para hyrjes së Parlamentit, reagon policia

Policia ka reaguar shkurt për shishet me molotov të gjetura mbrëmjen e sotme parë parlamentit. Sipas uniformave blu bëhet fjalë për 2 shishe të paplasura. Polica nuk jep detaje për autorët.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 17.05.2020, rreth orës 22:40, në tortuar, para hyrjes për në Parlament, në kryqëzim me rrugën e Elbasanit, janë konstatuar të paplasura (të padjegura), dy shishe me lëndë djegëse.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.