AKTUALITET, 17 Maj 2020, 21:39

FOTOLAJM/ Aktorët dhe aktivistët mblidhen sërish në Bulevard, ndezin qirinj për Teatrin

Aktorët e aktivistët që u ngritën në mbrojtje të Teatrit Kombëtar vijojnë protestën, ndërsa disa prej tyre e kanë konsideruar shembjen e godinës si “shenjë e instalimit të diktaturës”.

Në orët e mbrëmjes ata janë mbledhur sërish në Bulevard, ndërsa kanë ndezur qirinj për Teatrin.

Ata kanë lajmëruar sërish vijimin e protestës ditën e nesërme, ku pritet të mblidhen rreth orës 16:30.

Godina e Tetarit Kombëtar u prish këtë të diel pas vendimit të Bashkisë, ndërsa fadromat nisën punën që në orët e para të ditës. Kjo solli protestë dhe përplasje mes policisë dhe aktivistëve e artistëve, ku disa prej tyre u shoqëruan.