AKTUALITET, 17 Maj 2020, 22:55

Hidhet molotov te Xhamia e Namazgjasë. Zjarrfikëset dhe policia rrethojnë perimetrin

Një koktejl molotov ka plasur brenda territorit të Xhamisë së Namazgjasë mbrëmjen e sotme.

Mësohet se po ashtu është gjetur edhe një tjetër koktejl molotov në tokë, e pa plasur jashtë Parlamentit.

Policia ka rrethuar perimetrin dhe ka nisur hetimet, ndërsa nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për ngjarje të qëllimshme.

[video width="576" height="320" mp4="https://cdnimpuls.com/tpz.al/wp-content/uploads/2020/05/video-1589748492.mp4"][/video]