AKTUALITET, 16 Dhjetor 2018, 23:00

Milik nxjerr Napolin nga “ferri” sard. Ancelotti i jep duart Hysajt!

Milik nxjerr Napolin nga “ferri” sard. Ancelotti i jep duart Hysajt!

Eliminimi në Champions mund të sillte pasoja dhe deri në kohën shtesë të ndeshjes Cagliari-Napoli, axurrët e Ancelottit ende nuk po zhbllokonin rezultatin, por mendoi sulmuesi polak Milik që të bënte fenomenin. Pasi u ndal nga tranversa, ai vendosi që të merrte përsipër një goditje dënimi, duke shënuar një gol të bukur. Topi mbi barrikadë dhe portieri Cragno që nuk arriti dot.

Napoli fitoi 1-0, ndërsa Hysaj nuk u aktivizua aspak nga Ancelotti. Një tjetër shenjë se ndoshta divorci do të vijë që në janar. Napoli ka vendosur. Shkodrani do të shitet, sepse nuk është më titullar fiks.