AKTUALITET, 16 Dhjetor 2018, 22:49

Mesi i magjishëm, tjetër paraqitje historike e “pleshtit”

Mesi i magjishëm, tjetër paraqitje historike e “pleshtit”

Levante rezultoi një transfertë e hidhur gjatë sezonit të kaluar, teksa djemtë e Ernesto Valverdes u mundën me rezultatin 5 – 4, ndeshje që rezultoi humbja e vetme e sezonit për atë sezon. Kësaj radhe, në ndryshim nga hera e parë, në fushë ishte Leo Mesi, dhe ai u sigurua që të merrte hak siç duhet për skuadrën e tij.

Një paraqitje ndër më të mirët, tripletë dhe dy asiste, pra vendimtar në çdo gol të fitores 5 – 0 të katalanasve. Vitet ikin, por Mesi qëndron i njëjti, madje mund të thuhet se po përmirësohet edhe pse i ka kaluar të 30-tat.