LIFESTYLE, 8 Maj 2022, 16:27

“Së shpejti do të kemi një fëmijë”/ Rudina Dembacaj zbulon lajmin e ëmbël për zgjerimin e familjes

“Së shpejti do të kemi një fëmijë”/ Rudina

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku janë gati për tu bërë prindër.

Aktorja dhe moderatorja e ka shprehur disa herë këtë dëshirë që nuk ka ngurruar ta përsërisë edhe në studion e “N’majë t’gjuhës” ku ishte e ftuar.

Rudina dhe bashkëshorti i saj janë prindër të 4 fëmijëve, ku 2 vajza dhe 1 djalë vijnë nga martesa e mëparshme e Markut dhe një vajzë nga martesa e mëparshme e Rudinës. Përveç vajzës së madhe të Markut e cila studion në Amerikë, 3 fëmijët e tjerë jetojnë me çiftin.

“Së shpejti do të kemi një fëmijë”/ Rudina

Producentja tregoi se bashkëshorti i saj prej kohësh do një fëmijë e tani ka ardhur momenti.

“Së shpejti do të bëjmë një fëmijë bashkë. Pavarësisht se bashkë i kemi të katër fëmijët. Marku ka pritur boll. Një herë filmi im, pastaj shfaqjet e teatrit, e kam shty goxha 1 fëmijë tjetër. Tani nuk kam çfarë t’i them më se edhe filmi doli”, tha ajo duke mos treguar nëse është në pritje të ëmbël apo jo.

“Së shpejti do të kemi një fëmijë”/ Rudina

E përveç këtij lajmi të ëmbël, në intervistën e saj nuk kanë munguar as lotët. Rreth dy vite më parë, aktorja pësoi një ndër humbjet më të mëdha në jetën e saj, atë të babait.  Pavarsësisht se koha kalon, ka dhimbje të cilat nuk harrohen e as nuk pakësohen ka rrëfyer ajo.

“Së shpejti do të kemi një fëmijë”/ Rudina

“Së shpejti do të kemi një fëmijë”/ Rudina

“Për çdo fjali që më thoshte babi im. Më mungon shumë. Sidomos në momentet e suksesit, atje ja ndjej mungesën më shumë se askujt. Unë rrethohem me shumë dashuri dhe me njerëz që më mbështesin, por fatkeqësisht askush nuk po mundet me zënë sado pak vendin e tij”, tha Rudina mes lotësh. Kjo bisedë e ndjerë preku edhe vetë Xheraldina Vulën, moderatoren e emisionit.