LIFESTYLE, 4 Nëntor 2023, 14:35

Matthew Perry-t i jepet lamtumira e fundit, yjet e “Friends” përcjellin aktorin

Matthew Perry-t i jepet lamtumira e fundit, yjet e “Friends”

Ylli i famshëm i “Friends”, Matthew Perry, është nderuar nga miqtë dhe familja gjatë përcjelljes në banesën e fundit.

Sipas një raporti nga Daily Mail, shërbimi funeral i Matthew Perry-t u mbajt në kishën Forest Lawn Church of the Hills në Los Anxhelos.

Shumë nga miqtë dhe anëtarët e familjes së tij morën pjesë në shërbimin për lamtumirën e fundit.

Të pranishëm në funeral kanë qenë edhe Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer dhe Jennifer Aniston. Pas një ceremonie një orëshe në kishë, atyre iu bashkua edhe Matt LeBlanc.

Matthew Perry-t i jepet lamtumira e fundit, yjet e “Friends”