SPORT, 11 Korrik 2018, 23:28

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 me Anglinë pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori. Perisic dhe Mandzukukic shënuan për kroatët, duke përmbysur dizavantazhin me golin e shpejtë të anglezëve të shënuar nga Tripier. FIFA ka shpallur lojtarin më të mirë të ndeshjes Ivan Perisic.