BOTA, 25 Maj 2023, 17:00

Anëtar i një bande që shiste kokainë dhe heroinë, dënohet me 6 vite burg reperi i njohur

Anëtar i një bande që shiste kokainë dhe heroinë,

Reperi Willie Junior Maxwell II, i njohur me emrin artistik Fetty Wap, është dënuar me gjashtë vjet burg dhe pesë vjet mbikëqyrje pas lirimit.

Këngëtari akuzohet për trafikim droge.

Gjykata federale në Central Islip ka bërë të ditur se reperi ishte anëtar i një organizate që shpërndante më shumë se 100 kilogramë kokainë dhe heroinë në zonat e Long Island dhe New Jerse.