BOTA, 24 Maj 2023, 19:18

Sa do merrnin valixhet, plas sherri në aeroportin e Chicagos, përfundon në përleshje masive (Video)

Sa do merrnin valixhet, plas sherri në aeroportin e Chicagos,

Një përleshje që përfshiu shumë njerëz shpërtheu gjatë marrjes së bagazheve brenda Aeroportit Ndërkombëtar O’Hare të Chicagos, sipas një videoje publikuar në rrjetet sociale.

Dy persona u arrestuan pas përleshjes në të cilën udhëtarët u panë duke u goditur me grushte, tërhequr flokët dhe u rrotulluar në dysheme në një zonë pranë një karuseli për marrjen e bagazheve, sipas pamjeve të postuara në Twitter.

Përleshja masive u nxit nga një debat mes pasagjerëve që po zbrisnin, raporton nypost.

Policia arrestoi Christopher Hampton, 18 vjeç dhe Tembra Hicks, 20, pasi dyshohet se kanë goditur me grusht një grua 24-vjeçare.

Policia ka nisur tashmë hetimet dhe të arrestuarit po përballen me aktkuaza të ndryshme.

Të paktën tre persona u përpoqën të ndanin pasagjerët që grindeshin, ndërsa të tjerët jashtë kamerave bërtisnin “Stop” dhe bërtisnin për siguri.