BALLKAN, 12 Prill 2024, 16:24

Vrasja brenda institucionit në Kosovë, autor dyshohet ish-bashkëshorti i viktimës 21-vjeçare

Vrasja brenda institucionit në Kosovë, autor dyshohet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Ferizaj ku nga disa të shtëna me armë zjarri ka mbetur e vdekur një grua.

Kryeprokurori në Ferizaj, Shukri Jashari, ka thënë për Gazetën Express se dyshohet që gruaja është vrarë nga ish-bashkëshorti i saj pas një mosmarrëveshje.

“Për momentin nuk kemi informacione, mirëpo dyshojmë që motivi është te një mosmarrëveshje mes ish-bashkëshortëve. Ata janë takuar afër Qendrës për Punë Sociale dhe aty ka ndodhur rasti. Personi (ish-bashkëshorti) është arrestuar”. Burimet nga Emergjenca kanë bërë më dije se viktima është Erona Cokli, 21-vjeçare. Edhe policia në Ferizaj ka konfirmuar vrasjen.