BALLKAN, 3 Shtator 2022, 16:17

VIDEO/ “Aksion simbolik për punëtorët”, sulmohet me miell ministri i Financave të Kosovës

VIDEO/ “Aksion simbolik për punëtorët”, sulmohet me

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka publikuar në profilin e tij në Facebook, momentin kur aktivistët e kësaj partie kanë gjuajtur me miell Ministrin e Financave të Kosovës, Hekuran Muratin.

“AKSION SIMBOLIK PËR PUNËTORËT. Nuk mund të normalizohet lufta e pa precedentë që Hekuran Murati u ka shpallur punëtorëve. Prandaj, aksion, ndërhyrje, rezistencë”, ka shkruar Molliqaj.

Në videon e publikuar, shihet Murati teksa vazhdon de ec deri te vetura, pa thënë asnjë fjalë. Në një moment e heq xhaketën dhe e shkund për ta hequr miellin./Express/